Wieńce i stroiki wiklinowe – to świetny sposób na dekorację już od progu. Po pierwsze wykonasz je samodzielnie więc to okazja do wspólnej zabawy z dzieciakami. Dzięki temu wszyscy chociaż na chwilę zatrzymacie się w nieustającym pędzie przedświątecznych przygotować.

stroiki wiklinowe

Po drugie – taka ozdoba utrzyma się naprawdę długo. Wyjątkowy zapach świrku prosto z lasu będzie nieodłącznym elementem i uzupełnieniem. Taka minimalistyczna dekoracja zachwyci gości i sąsiadów, a i Twoje oczy będą się cieszyć, ilekroć spojrzysz przed wejściem do domu na tę samodzielnie wykonaną dekorację.

stroiki z wikliny

Kolejną naturalną dekoracją na naszej liście świątecznej, która nie tylko ozdobi dom ale sprawi, że w pomieszczeniu będzie się unosił przyjemny aromat, to oczywiście pomarańcze! A dla lepszego, bardziej aromatycznego efektu, możesz wetknąć w nie goździki. Jeśli ułożysz je na wiklinowej tacce, będą wyglądał naprawdę pięknie. Suszone pomarańcze wykorzystasz, jako ozdoby na choinkę, a do takiego zastawu warto dodać szyszki albo orzechy w skorupkach. Taka naturalna dekoracja zdecydowanie wpisuje się w klimat stylu rustykalnego i skandynawskiego.

świąteczny stroik wiklinowy

A na koniec moich propozycji dekoracyjnych – klasyka w pełnej odsłonie czyli gwiazda betlejemska, która jest kolejnym z symboli świąt Bożego Narodzenia. Zastanawiasz się, jak zrobić naturalną dekorację świąteczną, a nie chcesz się za bardzo wysilać, to właśnie gwiazda betlejemska w wiklinowej doniczce to strzał w 10 – tkę. Jej pięknie zielone liście cudownie komponują się z czerwonymi kwiatami, cudownie wpisując się w świąteczną kolorystykę. Prosto, elegancko i nietuzinkowo.

wiklina prezent

Wiklinowe cudeńka niegdyś używano do dekoracji pomieszczeń, zanim pojawiły się bombki, łańcuchy czy inne masowo produkowane ozdoby. Może to więc idealny czas, by powrócić do tradycji i nieco odejść od nowoczesnych, pełnych przepychu, nieraz kiczu ozdób świątecznych? Żeby oprócz sztucznych ozdób do dekoracji domu czy mieszkania użyć tego, co dała nam natura? Najważniejszą zaletą naturalnych elementów we wnętrzach jest oczywiście to, że wprowadzają unikatowy, niepowtarzalny klimat, dając tym samym nieskończoną paletę możliwości. Nie z oszczędności, a raczej z praktycznego podejścia do życia wywodzi się tendencja stosowania uniwersalnych elementów czy ozdób we wnętrzach, które możesz wykorzystać nie tylko na święta. Wiklinowa doniczka w okresie wiosennym pięknie będzie wyglądać z kwitnącymi kwiatami, a wiklinowe wieńce posłużyć mogą z kolei na wielkanocny stroik. Prezentowane ozdoby świąteczne w towarzystwie wikliny dodadzą każdemu wnętrzu ciepła i pozwolą poczuć atmosferę pięknych, rodzinnych świat.

ozdoby świąteczne z wikliny

Mam nadzieję, że powyższe inspiracje będą natchnieniem do samodzielnie wykonanych ozdób świątecznych.przy użyciu wiklinowych produktów. Ciekawa jestem czy u Was też będzie królowała wiklina? Zdradźcie swoje pomysły na wiklinowe ozdoby bożonarodzeniowe.

wiklinowe ozdoby